AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Czwartek na Dwóch Brzegach

Zapowiadaliśmy, że przyjeżdżając na Festiwal Dwa Brzegi będzie można poczuć się jak Emma Stone w „La La Land”. Okazja ku temu nadarzy się już dzisiaj. Będzie można wziąć udział w castingu podczas „Lekcji kina” Roberta Glińskiego. Reżyser przeprowadzi casting do nieistniejącego filmu, pokazując, na czym w praktyce polega praca z aktorem. Pokażemy także dokument „Ślady” o mistrzu, jakim dla wielu pokoleń reżyserów był Wojciech Jerzy Has.

Rzadko prezentowane w Polsce dzieło mistrza europejskiego kina: „Wyrok” Marco Bellocchio to kolejny film z retrospektywy „I Bóg stworzył aktora”. Brawurowo zagrany przez Andrzeja Seweryna prokurator będzie musiał stawić czoła własnym trudnościom w relacjach z kobietami. Przed projekcją „Wyroku” zapraszamy na pokaz filmu krótkometrażowego „Deklaracja” z 1982 roku w reżyserii André Waksmana. André Waksman spotka się z widzami również w Black Red White Cafe.

Późnym wieczorem monodram „Wokół Szekspira”. Andrzej Seweryn – wybitny aktor i reżyser – i najpiękniejsze fragmenty bohaterów arcydzieł Szekspira – „Hamleta”, „Makbeta”, „Otella” i wielu innych. To nie tylko popis wielkiego aktora i kunszt Szekspira, ale także zaproszenie skierowane do publiczności, aby stała się współtwórcą tego wieczoru.

O 14:15 wspólnie z magazynami „Sens” i „Zwierciadło” zapraszamy na filmoterapeutyczny panel na po filmie „Wideo Benny’ego”, jednym z najbardziej wstrząsających filmów Michaela Hanekego. Reżyser przygląda się temu, jak kształtuje się – lub zanika – moralność i empatia w świecie zdominowanym przez filmy. Podczas Filmoterapii wspólnie spróbujemy opowiedzieć sobie na pytanie: Gdzie przebiega granica brutalności w filmie, której nie powinno się przekraczać?

Wśród propozycji filmowych m.in. nominowany do Oscara „Nie jestem Twoim murzynem” – film, który stawia pytanie nie tylko o definicję bycia czarnoskórym w Ameryce, ale również o to, z czym wiąże się bycie innym, nominowany do Złotego Niedźwiedzia na Berlinale „Party” – znakomita farsa z życia burżuazji czy „Amok” Kasi Adamik, który został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, a powieść Bali została wykorzystana w pracy nad scenariuszem filmu (po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami).

Na Małym Rynku „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, duchowo-erotyczna biografia kobiety, która zrewolucjonizowała życie seksualne Polaków. Odtwórczyni tytułowej roli spotka się z widzami w piątkowy poranek w Black Red White Cafe. I na koniec muzyczna uczta: Ralph Kaminski – wokalista, kompozytor i autor tekstów – wystąpi ze swoim zespołem, „najlepszym z możliwych”, prezentując materiał, który ukazał się na jego debiutanckiej płycie „Morze” (Klub Festiwalowy Perła) oraz Jacek Kleyff z Orkiestrą na Zdrowie – legenda polskiej kontrkultury, charyzmatyczna osobowość i erudyta pełny dowcipu (Duży Rynek).

PROGRAM NA CZWARTEK | PROGRAM FILMOWY | PROGRAM SPOTKAŃ I WYDARZEŃ

Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE. 11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow