AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Piątek na Dwóch Brzegach

„300 mil do nieba” po rekonstrukcji cyfrowej Macieja Dejczera – polski film z 1989 roku oparty na prawdziwej historii, która w połowie lat 80. wstrząsnęła całą Polską, będzie można w piątek obejrzeć na Festiwalu w Kazimierzu. O filmie będzie można podyskutować z twórcami filmu.

Finałem spotkań z Andrzejem Sewerynem – bohaterem sekcji „I Bóg stworzył aktora” – będzie jego artystyczna spowiedź przed naszymi widzami. Ta „Lekcja kina” (Małe Kino TVN, 12:30) będzie podrożą przez najważniejsze postaci polskiego i europejskiego kina, z którymi pracował Andrzej Seweryn.

Wczoraj o 23:00 Andrzej Seweryn wstąpił w monodramie „Wokół Szekspira”, a kino na blisko tysiąc miejsc było wypełnione po brzegi! Aktor przyjechał do nas prosto po spektaklu, w którym zagrał w Muzeum Polin. Po dwugodzinnej podróży do Kazimierza od razu pojawił się na scenie w Kazimierzu Dolnym, którą absolutnie zawładnął. Aktor zaprezentował publiczności własną, mistrzowską interpretację szeregu znanych szekspirowskich monologów.

Z widzami spotka się Magdalena Boczarska, którą wczoraj widzowie Dwóch Brzegów mogli oglądać w filmie „Sztuka kochania”. Aktorka opowie o pracy nad filmem, którego bohaterka jest nieszczęśliwa we własnym związku, zakochana w żonatym mężczyźnie i która dramatycznie poszukiwała tego samego szczęścia, które z jej pomocą udawało się odnaleźć innym. „Młynarski. Piosenka finałowa”, premierowo na Dwóch Brzegach do obejrzenia o 17:15. Wojciech Młynarski w pełnometrażowym dokumencie Alicji Albrecht. Kto podziwiał Młynarskiego za jego błyskotliwość, spostrzegawczość, muzykalność, kto identyfikował się z jego wspaniałymi ponadczasowymi pointami – ten znajdzie się u boku ich twórcy. Tak blisko, jak nigdy podczas jego życia.

W Kinie Lubelskim kolejny film z retrospektyw Michaela Hanekego. „Funny Games” to przełomowy film reżysera, który do dzisiaj pozostaje jednym z jego najżywiej dyskutowanych dzieł. W Małym Kinie TVN „Prosta historia o morderstwie” Arkadiusza Jakubika – trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Po filmie zapraszamy na spotkanie z twórcami.

Na Dużym Rynku zagrają Tęgie Chłopy. Kapelę tworzą muzycy zaangażowani w organizację Kieleckiego Taboru Domu Tańca w Sędku koło Łagowa. Większość z nich współtworzy wiele cenionych projektów muzycznych i działań animacyjnych w świecie polskiej muzyki tradycyjnej. Wczoraj z kolei mogliśmy poznać charyzmatyczną osobowość i erudytę pełnego dowcipu Jacka Kleyffa, który wspólnie z Orkiestrą na Zdrowie wystąpił na kazimierskim Rynku. Swoisty styl zespołu oparty jest na syntezie muzyki reggae z muzyką etniczną – są tu melodie folkowe i rockowe, w rytmie których bawiła się wczoraj festiwalowa publiczność.

PROGRAM NA PIĄTEK | PROGRAM FILMOWY | PROGRAM SPOTKAŃ I WYDARZEŃ

Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE. 11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow