Osiemnaście filmów, koncerty, wystawy i spotkania z gośćmi oraz otwarcie retrospektywy Andrzeja Seweryna z udziałem aktora – tak zapowiada się festiwalowa niedziela.
Punktualnie o godz. 12 filmem „Dyrygent” oraz krótkim metrażem „Raz, dwa, trzy” otworzymy retrospektywę „I Bóg stworzył aktora”, której bohaterem jest w tym roku Andrzej Seweryn. Jest jednym z najlepszych europejskich aktorów, mistrzem gry teatralnej i filmowej, artystą o imponującej charyzmie. Wspomnianego „Dyrygenta”, który jest popisem kunsztu aktora, na festiwalu pokażemy w wersji zrekonstruowanej cyfrowo.
W programie ponadto nowy film Kuby Czekaja „Królewicz Olch”, nominowany do Złotych Lwów na FPFF w Gdyni. To historia wybitnie utalentowanego chłopaka, który jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. O tym, czy ich więź faktycznie jest nierozerwalna widzowie dowiedzą się, oglądając film w Kinie Lubelskim o 15:00. A po filmie zapraszamy na spotkanie z twórcami w Black Red White Cafe.
Z widzami spotkają się także autorzy dokumentu „Beksińscy. Album Wideofoniczny”. Większość zdjęć to zapisy wideo i audio samego Zdzisława Beksińskiego – pięćdziesiąt lat z życia tego wybitnego polskiego malarza i jego skomplikowanych relacji rodzinnych.
Widzom polecamy również „Kedi – sekretne życie kotów” – opowieść o Stambule, mieście jedynym w swoim rodzaju, gdzie znajduje się prawdziwe kocie imperium, „Chavelę” – biografię Chaveli Vargas, latynoskiej pieśniarki i aktorki, „pierwszej Meksykanki, która założyła spodnie” oraz „Tannę” – nominowaną do Oscara, opartą na prawdziwej historii, opowieść o rdzennych mieszkańcach tytułowej wyspy.
Także w niedzielę warto wybrać się na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, bohaterem cyklu „Niesfilmowani”. Chcemy zaprezentować polską literaturę, która mogłaby stać się inspiracją dla współczesnego kina. „Inna dusza” jego autorstwa to literacka wariacja na temat historii, która wydarzyła się w latach 90. XX wieku w Bydgoszczy i wstrząsnęła opinią publiczną.
Na Dużym Rynku zagrają z kolei Same Suki, kobieca formacja folkowa, grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową; muzykę kobiet, które nie boją się sięgać do źródeł, żeby śpiewać swoim głosem o tym co tu i teraz. W Klubie Festiwalowym Perła wystąpi Swiernalis. We wrześniu 2016 roku ukazał się jego debiutancki album „Drauma”. To artysta, który bez zahamowani opowiada o najtrudniejszych emocjach i namiętnościach.
A to tylko niektóre niedzielne propozycje na Dwóch Brzegach!
PROGRAM NA NIEDZIELĘ | PROGRAM FILMOWY | PROGRAM SPOTKAŃ I WYDARZEŃ
Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE. 11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017.
« NUMER DRUGI Najważniejszy jest widz »
ZNAJDŹ NAS